texty

škola magie

volba duchovní cesty

lg_magie.GIF (376 bytes)

Prvním krokem v magii je volba duchovní skupiny (duchovní cesty) a přijetí jejich průvodců. Rozpoznání vlastní cesty a její přijetí je osvícení, odmítnutí a přijetí cesty jiné je obrácení. První krok.
Oslovil mne duch svatý a nejprve mi vysvětlil, že každá velká světská i církevní má svého ducha svatého, čili věčného a ten je tvůrcem a patronem programu skupiny. Kde není duch svatý, tam není vyhraněný subjekt, skupina je plytká a nesoběstačná. Uvědomil jsem si, že každý člověk má svého ducha svatého ve formě svého vlastního astrálního těla a kdo o své astrální tělo přijde, jedná jako zombík. Duch svatý vytváří soukromí a charakter skupiny, symboly a zve k sobě souvěrce. Přišel tedy ke mně duch svatý a požádal mne, abych sdělil hodnoty naší skupiny, abychom mohli pozvat souvěrce na společnou cestu. S velkou úctou a potěšením jsem jeho nabídku přijal.     
Hodnoty jsem rozdělil na dvě skupiny, do první patří všechny, se kterými vstupujeme do komunikace se svým okolím, prezentujeme své schopnosti a vlastnosti. Nazval jsem je tvůrčí. Do druhé skupiny jsem zařadil ty, které potřebujeme k vlastnímu uspokojení a nazvaj jsem je hodnoty ke spokojenosti, které naši snahu uzavírají a slouží jenom nám.
S těmi tvůrčími vstupujeme do společnosti, abychom uspokojili někoho v okolí a získáme za to odměnu nebo protihodnotu a je dobré, když různíme. Ovšem hodnoty pro uspokojení upravují náš životní styl a je dobré, když jsou shodné. Svoji duchovní cestu, komunitu a partnery tedy volíme především podle toho, jaký životní styl nás uspokojuje, co chceme ve společném životě prožívat. Kdyby se například ke společnému životu sešli pouze pěstitelé mrkve, museli by spolupracovat s mnoha dalšími lidmi a skupinami, kterým by vnutili mrkev výměnou za vše ostatní, co je k životu zapotřebí. Když se ke společnému životu sejdou lidé šikovní v mnoha oblastech, zařídí si vše vlastními silami. Tvůrčí schopnosti a jejich uplatnění se hodnotí celkově podle přínosu, ale hodnoty pro osobní uspokojení se hodnotí každá jednotlivě podle společné shody. Tak například, když někdo bloudí přírodou, jistě ocení tento zájem také u ostatních a sejde se s nimi, aby přírodou bloudili společně. Také alkoholici rádi pijí společně. Po tomto úvodu se budu snažit vyhledat a zapsat hodnoty pro uspokojení, pak budu hledat hodnotu pro sebe a pak souvěrce.            
A koho považuji za svého souvěrce? Toho, kdo
1) rozvíjí své schopnosti,
2) hledá alternativní zdroje financí a prostředků k přežití,
3) nesleduje pravidelně televizi,
4) za zdroj své moudrosti přijímá kauzalitu a systémové poznání,
5) mluví pravdu, třeba i zlomyslně,
6) je schopen se dohodnout a dodržuje smlouvy a dohody,
7) nepřijímá církevní dogmata a předsudky,
8) žije v souladu s přírodou,
9) lásku, erotiku a sexualitu prožívá jako dar Stvořitele,
10) umí hledat a prožívat životní radosti.   
další osobní životní hodnoty